BU SİTE NİÇİN KURULDU ?


Sevgili Öğrenciler;

Coğrafya Öğretimi, öğrencilerin yaşadıkları alandan başlayarak ülkemiz ve tüm dünya ile ilgili coğrafi bilinç kazanmalarını, gelecekteki yaşantılarında etkin bir şekilde kullanabilecekleri bir donanıma sahip olmalarını amaçlamaktadır. Bu vesileyle siz sevgili öğrencilerin bilgi, beceri, değer ve kavram düzeyini de dikkate alarak daha etkili bir coğrafya öğretimi yapmayı hedeflemekteyiz.

Sizlerin sosyal, ekonomik ve kültürel sistem ile ekolojik gelişmeleri anlaması, bunlarla etkileşiminde uyumlu ve bilinçli adımlar atabilmesi için fen ve sosyal bilimler arasında bir geçiş özelliği olan coğrafya eğitimine ihtiyaç vardır. Bilgi, iletişim imkânlarının küçülttüğü dünyada en önemli etken durumuna gelmiştir. Çağımızda tartışılmaz üstünlük bilgiyi üreten ve bilgiyi kullananlarındır.

Coğrafya öğretiminde imkanlarımız ölçüsünde fotoğraflar, haritalar, filmler, multimedya ürünleri; internet gibi uygulamaları dersimizin bir parçası yapmaya çalışacağız.. Gezi düzenleyemediğimiz mekânlara, sınıf içinde internet yardımıyla, sanal alan gezileri yapmaya çalışacak, ülkemiz üzerinde sanal uçuşlar gerçekleştirmeye çalışacağız.  Siz sevgili öğrencilerle birlikte ders materyalleri oluşturup, kalıcı öğrenmeyi sağlamaya çalışacağız.

Tabi bu çalışmalarımızı değerlendirmede gözlem, performans ödevleri, öğrenci ürün dosyaları (portfolyo), projeler gibi çalışmalardan bazılarını kullanacağız.

Sevgili öğrenciler etkinlikler çerçevesinde fotoğraf, resim, proje, poster, hatta şiir, bulmaca, Powerpoint sunusu, gibi yaptığız ürünlerden sergilenmeye değer gördüklerimizi sitemizde yayınlayarak ülkemizdeki diğer arkadaşlarınızla paylaşacak ve hatta onlara örnek teşkil edeceksiniz. Çünkü bu site aynı zamanda ülkemizin dört bir yanından öğrenci ve öğretmenlerin de ziyaretine açık olacaktır.

Hepinize İyi Çalışmalar Diliyorum

Mehmet Ali ERCAN
Coğrafya Öğretmeni


anasayfa  |  ziyaretçi defteriprogramlar  | hakkımda | iletişim
mehmetaliercan 2006